Patversmes iela 30, k.3, Rīga, LV-1005
+371 673-914-47, riman@inbox.lv

Par Mācību centra dibināšanas datumu var uzskatīt 1991. gada 30. septembri, kad Latvijas Republikas Tautas izglītības ministrija SIA „Riman” izsniedz licenci uz pieciem gadiem Mācību centra „Tekstilnieks” izveidošanai un darbībai Rīgā. Mācības mācību centrā uzsāka 153 audzēkņi, kuri uz šo izglītības iestādi pārnāk pēc ražošanas apvienības „Rīgas Manufaktūra” profesionāli tehniskās skolas „Tekstilnieks” likvidācijas 1991. gada 1. novembrī.

Mācību centrā „Tekstilnieks” izglītojamie varēja apgūt sekojošas profesijas: vērpējs, audējs, audējs-vērpējs, remontatslēdznieks, krāsošanas iekārtu meistara palīgs, elektriķis un gāzes-elektro metinātājs. Mācību prakse notika ražošanas apvienībās „Rīgas manufaktūra”,  fabrikās „Kokvilna”, „Sarkanā tekstilniece”, „Zasulauka manufaktūra”, Rīgas trikotāžas ražošanas apvienībā „Sarkanais rīts”, ražošanas apvienībās „Rīgas tekstils” un  fabrikā „Tekstiliāna”.

1995. gada 22. augustā Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija SIA „Riman” izsniedz licences pagarinājumu uz pieciem gadiem par tiesībām veikt mācību procesu arodskolā un tad arī tiek mainīts Mācību centra ”Tekstilnieks” nosaukums uz Mācību centrs „RIMAN” (saīsinājums no vārdiem “Rīgas Manufaktūra”).

Laika periodā no 1995. līdz 2006. gadam Mācību centrā “RIMAN”  izglītojamie apguva profesijas: pavārs, konditors, bārmenis-viesmīlis, šuvēja, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs, audiovizuālas iekārtas mehāniķis, frizieris,  vizāžists, nagu kopšanas speciālists, grāmatvedis, datortehnikas mehāniķis, autoelektriķis.

Kopš 2007. gada Mācību centrs īstenoja profesionālās vidējās, arodizglītības un tālākizglītības programmas un piedāvāja apgūt profesijas: ēdināšanas pakalpojumu speciālists, restorānu pakalpojumu speciālists, pavārs, konditors, viesnīcu pakalpojumu speciālists, frizieris, frizūru modelētājs, vizāžists, datorsistēmu tehniķis, autoelektriķis.

2011. gada 10. martā izglītības iestāde “Mācību centrs “RIMAN” atbilstoši īstenojamo izglītības programmu statusam mainīja nosaukumu uz Profesionālā vidusskola “RIMAN”.

Profesionālajai vidusskolai „RIMAN” pašlaik ir 25 gadi. Šajā laika posmā jau vairāki tūkstoši jauno cilvēku ir absolvējuši privāto mācību iestādi un  ieguvuši profesiju ēdināšanas, viesnīcu un restorānu pakalpojumu specialitātēs, skaistumkopšanas nozarē, datoru tehnoloģijas un automobiļu remonta un diagnostikas sfērā.

Profesionālajā vidusskolā „RIMAN” var apgūt mūsdienas aktuālās profesijas, kuras ir pieprasītas ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Skolā profesionālo izglītību var iegūt 9. un 12. klašu absolventi, kā arī tie, kuriem jau ir dzīves un profesionālā pieredze, un tie, kuri ir nolēmuši mainīt profesiju, vai apgūt vēl kādas jaunas kompetences.

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok